İlişkiye Heyecan Katmanın Yolları

09:05 by
Aşkın ömrü 3 yıl derler.  Her ne kadar ilişkinin başında, o büyük heyecanla bu süreye inanmasanız da zaman geçtikte, ilişki monotonlaştıkça belki de bu 3 yıllık süreç daha da azalacak yada en fazla bir yıl daha uzayacaktır. Bunu kendi ilişkinizde yaşamayacağınıza inansanız da etrafınızda o kadar çok örneği ile karşılaştınız ki sizi de korkular sarmaya başladı. Korkularınızla başa çıkmak istiyor ve ilişkinizin diğerlerinin ki gibi sıkıcı olmasını istemiyorsunuz. Mutlu olmanın sizin elinizde olduğunu biliyor muydunuz?
İlişkiye heyecan katmak için yapabileceğiniz birçok yöntem var. İlişkinin başlarında buna ihtiyaç duymayacağınızı düşünseniz de, zaman ilerledikçe ve etrafınızdan aldığınız derslerle bir şeyler yapmanız gerektiğini düşünmeye başladınız. İşe koyulmanın zamanı geldi ki şuan bizimlesiniz. Hoş geldiniz! :)Korku
Öncelikle ilişkide her türlü heyecan, ilişkinizi ayakta tutacak nedenlerdir. Size korkunun da ilişkinize heyecan katacağını söylesek bize nasıl bir tepki verirsiniz? Korkunun partnerinizi çok etkileyeceğine ve size daha da yakınlaşmak isteyeceğini bunun da bilimsel çalışmalar sonucu ortaya konulduğunu bilseniz tahmin ediyoruz ki sevgilinizi sürekli korkutma ihtiyacı duyacaksınız.

Sırlar
İlişkinin başlarında, o yaşadığınız müthiş heyecanla sevgilinize her şeyi anlatmak istersiniz. Onun hakkında da her şeyi öğrenme telaşına düşersiniz. Ancak bu heyecanınızı zamana yaysanız, onun bütün özelliklerini biranda öğrenmek yerine zamanla öğrenmeye, zamanla onu çözmeye çalışsanız hem ilişkiniz daha heyecanlı olacak hem de birbirinizin her şeyini bildiğinizden, birbirinizden sıkılmanız söz konusu olmayacaktır. Unutmayın merak gittiği zaman heyecan da gider.

İddiaya Girmekİlişkiyi ayakta tutacak bir diğer kural da sevgilinizde heyecanlı konularda iddiaya girmek. Kimin kazanıp kimin kaybedeceğini bilemediğinizden bu yarış ilişkinize büyük heyecan katacak. Karşınızdaki insan sevgiliniz olunca kaybetmesini iki kat daha fazla isteyeceksiniz.

Cesur OlmakSevgiliniz cesur biri olabilir. Sürekli adrenalin dolu faaliyetlerde bulunuyor. Ağzınız yüreğinize gelse de sizde sevgilinizin sevdiği adrenalin tutkusuna kendinizi kaptırsanız onu ne kadar mutlu edeceğinizi tahmin bile edemezsiniz. Beraber heyecan dolu etkinliklerde bulunmak ilişkinizi ayakta tutacak güzel bir adım olacaktır.

Çekici OlmakSevgilinizin beğenilerine kulak verin! Onu etkilemek için bakımınıza, giyiminize, davranışlarınıza dikkat ederseniz, sevgilinizin hoşuna gidecek kokular kullanırsanız ona daha fazla çekici gelecek ve sizden sıkılmasını engelleme yolunda güzel bir adım atmış olacaksınız.İlişkinizi sınırlandıran bütün her şeyden kurtulmaya çalışın. Buna da televizyonu kapatmakla başlayın. Hayatınızda oldukça fazla zamanınızı alan bu teknolojik aletle olan ilişkinizi bitirdiğinizde sevgilinizle olan ilişkinize renk gelecek. Akşam yemekleri daha anlamlı olacak mesela. İlişkinizi monotonlaştıran, bu gibi durumları belirleyerek onlardan uzak kalmaya çalışmanız ilişkinizi ayakta tutacak ufak ama etkili yöntemlerdir.

İlişkinize daha fazla renk katmak için; erkeğin kalbine giden yol lezzetli tasarımlardan geçer başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.